Pýtajte sa

Odporúčame pozrieť tiež

otázky a odpovede.

 


Váš geodetický blog

Dátum: 19.04.2017

Vložil: Mičicová

Titulok: Re:Ochranné pásmo

Dobrý deň,

ako prvé sa informujte na stavebnom úrade, aké sú podmienky umiestnenia stavby na pozemku a zistite tzv. UPI - územno-plánovaciu informáciu.
Ochranné pásmo je 50 m od hranice cintorína, ale na výnimku Vám môže byť dovolené stavať v menšej vzdialenosti. Závisí to od konkrétneho umiestnenia, napr. či chcete stavať už v existujúcej zástavbe alebo pôjde o novú lokalitu.

V prípade otázok nás prosím kontaktujte.
Pekný deň.

Mičicová


Odpovedať

—————

Dátum: 19.07.2016

Vložil: Jana

Titulok: vytýčenie hraníc

Dobrý deň, sused dostal od stavebného úradu povinnosť vytýčenia hraníc pozemku, ako tento proces celý prebieha? pri vytýčení hraníc chceme byť prítomný, kto nás ma informovať o termíne vytýčenia hraníc, geodet, či stačí keď sused nás informuje o termíne? kedy sa vyjadrujeme k vytýčeniu hraníc, mal by nám byť poslaný protokol, nejaká písomnosť týkajúce sa vytýčenia hraníc, ku ktorej sa budeme vyjadrovať?

ďakujem

Odpovedať

—————

Dátum: 21.07.2016

Vložil: Mičicová

Titulok: Re:vytýčenie hraníc

Dobrý deň,

proces vytýčenia hranice pozemku prebieha nasledovne: o termíne vytýčenia by Vás mal informovať Váš sused, v rámci dobrých susedských vzťahov je dobré, aby pri vytýčení hraníc boli prítomní všetci susedia okolitých pozemkov a vyjadrili sa k vytýčenej hranici. Pri vytýčení sa podpisuje Vytyčovací protokol, kde všetci zúčastnení vlastníci okolitých pozemkov vyjadria súhlas / nesúhlas k predmetnej hranici, čo potvrdia svojim podpisom. Jeden kus Vytyčovacieho protokolu sa ponecháva v dokumentácií v katastri nehnuteľností.

Pekný deň.
Mičicová

Odpovedať

—————

Kontakt

SLEMI Geodézia & Reality

Šustekova 49
851 04 BratislavaPo-So, 8h-19h
Tešíme sa na Vás!
Zavolajte nám vopred !
Bývame viac v teréne ako v kancelárií.


Geodézia a poradenstvo:
tel: 0948 504 599
tel: 0917 314 125


Odkazy

16.03.2022 17:00

Katastrálny portál

Katastrálny portál.

Celý článok

—————

16.03.2022 17:00

Kataster nehnuteľnosti ZBGIS

Kataster nehnuteľnosti ZBGIS

Celý článok

—————